כך פעל מנגנון מכירת בשר פג תוקף בסניף יוחננוף

האם תרצו שיצרו עמכם קשר?

"פסק דין שניתן בימים האחרונים בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע והגיע לידי גלובס חושף מנגנון למכירת בשר פג תוקף באופן שיטתי בקצביות שמפעילה חברת מעדני גורמה, בסניף של רשת יוחננוף בנתיבות. זאת על אף התרעות חוזרות ונשנות מצד עובדים בחברה.

פסה"ד ניתן במסגרת תביעה שהוגשה על ידי עוה"ד ערן כהן ורוני אידל, העוסקת בפיטוריו של העובד קאיד אלטורי, אשר הועסק בחברת מעדני גורמה המפעילה את הקצביות ברשת המזון יוחננוף וברשתות מזון נוספות, ופוטר ממנה לאחר שהתלונן על הליקויים ואף איים לפנות בסוגיה למשרד הבריאות.

בית המשפט קיבל את עיקרי התביעה בפסיקתו, והורה לנתבעת לשלם לעובד פיצויים בגין פיטורים שלא כדין והפרת לשון הרע, לצד תשלום הוצאות משפט. ואולם, העניין בתביעה לא נובע רק מההיבט האישי של התובע, אלא מהתמונה שמצטיירת לגבי העבודה בקצביה באותו סניף, ובאופן שעשוי להשליך על סניפים נוספים"

כאשר פגשנו את העובד, לפני כשנתיים וחצי, הוא סיפר לנו כי בקצבייה בה עבד אילצו את העובדים ואותו בפרט למכור בשר פג תוקף, החליפו תאריכים בין מוצרים, טחנו בשר להשמדה ומכרו אותו כבשר טרי. כאשר הוא הצביע על הכשלים הללו, תיעד אותם והביא אותם לידיעת ההנהלה – הוא פוטר לדבריו בבושת פנים, תוך כדי הכפשתו והשפלתו. לטענת המעסיקה הוא פוטר מכיוון שגנב בשר.

נלחמנו על שמו הטוב של הלקוח ועל צדקתו במשך כשנתיים וחצי.

בפסק דין מאלף של 63 עמודים, אימצה השופטת את גרסת התביעה. נפסק כי טענת המעסיקה כי גנב בשר הייתה בדויה ועולה לכדי לשון הרע וכי פיטוריו היו פיטורים שלא כדין. הטענות על אי הסדרים (אי סדרים בלשון המעטה) אצל המעסיקה התקבלו והשופטת ציינה כי התובע ובן דודו היו עדים קוהרנטים ואמינים וקיבלה את גרסתם. התובע זכה בשמו הטוב ובפיצוי משמעותי.

סע"ש 61443-08-18

פורסם במקור בעיתון גלובס ולאחר מכן באתרים רבים נוספים (מאקו, N12, רוטר, אתר מבזק חדשות, מוקד החדשות של ישראל ועוד).

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin

*** האמור באתר שלפניך, אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.

עו"ד רוני אידל

בעלת תואר LL.B במשפטים (בהצטיינות), תואר B.A במדעי ההתנהגות ופסיכולוגיה (בהצטיינות), תואר שני במנהל עסקים (M.B.A), אוניברסיטת בן גוריון בנגב. בעלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני, המקנה ערך רב בהבנת הזכויות הסוציאליות המגיעות לעובד וחובותיו של המעסיק כלפיו. "חשבת שכר בכירה", מוסמכת מטעם לשכת רואי החשבון בישראל. מאמנת עסקית ואישית - איגוד המאמנים הישראלי.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך