ראיון מנצח – שיטת הסוכרייה – הכנה לראיונות עבודה בתחום המשפט

מכירים את סוכריית הטופי? או את השוקולד האיכותי העטוף בעטיפת צלופן צבעונית ומזמינה? עכשיו בואו ונדמיין את התנועה הסיבובית הנדרשת, על מנת לעטוף את הממתק היטב. להדק ולדייק אותו משני צדדיו, לכדי מוצר אטרקטיבי ומזמין. זכרו את הסוכרייה שלנו, מיד נשוב אליה.

מהו ראיון מנצח?

ראיון מנצח, הוא ראיון שבו המועמד הצליח להביא את עצמו לידי ביטוי בראיון באופן מיטבי.

אותו ראיון שכאשר תצא/י ממנו, תאמר/י לעצמך, "עשיתי את המקסימום שאני יכול/ה כדי להתקבל". ראיון מנצח הוא מיצוי הפוטנציאל שלך כמתראיין/ת, לא בהשוואה לאחרים, אלא באופן יחסי לעצמך. מיצוי "פוטנציאל ההתראיינות" שלך.

 שיטת הסוכרייה

ראיון עבודה ע"פ שיטת הסוכרייה, הוא שיחת מכירה לכל דבר ועניין וה"מוצר", חבר/ה, יקר/ה הוא את/ה, המתראיין. שיטה זו תסייע לך להביא את עצמך לידי ביטוי באופן אופטימלי בראיון.

חזרה לסוכרייה שלנו. זוכרים את תנועת הסגירה הסיבובית המהדקת את הסוכרייה? תנועת ההברגה הדו צדדית, היא התנועה שתדייק ותהדק אותך כמתראיין באופן אופטימלי לקראת ראיון המטרה והיא הערך המוסף אשר יסייע לך למצות את מלוא "פוטנציאל ההתראיינות" שלך.

שיטת הסוכרייה היא שיטה ייחודית אותה פיתחתי במהלך השנים, המשלבת אלמנטים ממספר עולמות תוכן בהם התמחיתי: עולם השיווק והמכירות, מדעי ההתנהגות ופסיכולוגיה, משפטים, מנהל עסקים ואימון אישי.

איך השיטה עובדת?

שני צדדיה של עטיפת הסוכרייה הם: המתראיין וראיון המטרה.

המתראיין – ראשית על המתראיין (או המתראיינת) להכיר את עצמו היטב. להבין מיהו, מה מניע אותו, איזה טיפוס אישיות הוא, מה הן השאיפות שלו, מה הן החוזקות/חולשות שלו, מהו המסר שברצונו להעביר, מהי המטרה אליה הוא שואף להגיע בעוד מספר שנים מהיום ועוד.

ראיון המטרה – מהצד השני של עטיפת הסוכרייה שלנו, נמצא ראיון או ראיונות המטרה. היכן הוא מתראיין? האם למגזר הפרטי או למגזר הציבורי? האם משרד גדול או קטן? האם למשרד בוטיק? במה המשרד עוסק? מי הם השותפים? מי הם המראיינים? לאיזה תפקיד הוא מועמד? עורך דין? יועץ משפטי? עוזר משפטי? ועוד.

רק כאשר תשלוט/י בכל הפרמטרים הללו, תכיר את עצמך כמתראיין ותתכונן באופן ספציפי לראיון/ראיונות המטרה, יעלה בידך להדק ולדייק את עצמך לקראת ראיון מנצח.

שיטת העבודה כוללת מפגש הכנה מרוכז של שעתיים, אשר יותאם עבורך באופן מדויק.

מעוניין\ת בהכנה לראיון מנצח?

מפגש מנצח

מפגש הכנה מרתק ואפקטיבי במיוחד, אשר יותאם עבורך לקראת ראיון ספציפי

  • בחלקו הראשון של המפגש  נקיים סימולציה מלאה של ראיון קבלה למשרה אליה את/ה מעוניין/ת להתקבל, המבוסס על שיטת הסוכרייה אותה פיתחתי. הראיון יבנה על בסיס ניתוח כפול: ראשית, על בסיס מסמכי המועמדות שלך (קורות חיים, גיליון ציונים, המלצות וכדומה), אותם אנתח מבעוד מועד, תוך שימת דגש על שאלות מאתגרות העולות מהם. שנית, ההכנה תותאם לדרישות הספציפיות של המשרה אשר לשמה התכנסנו.
  • בחלקו השני של המפגש, נדייק את תשובותיך לשאלות המאתגרות ונעבוד על הצגה עצמית נכונה ויעילה. נעבור על אמירות אשר נאמרו על ידך בראיון ועלולות לחבל בסיכוייך להתקבל ונמגר אותן, נעבור על כל תשובותיך מהחלק הראשון של המפגש ונחדד אותן, נלטש את התקשורת המילולית והלא מילולית, את הטונציה ואת שפת הגוף שלך. כמו כן, נתרגל טכניקות לאימון תת המודע להצלחה בראיון. כמו כן, נעבוד על אופן התמודדות שלך עם שאלות מקצועיות בראיון וכיצד יהיה נכון להתכונן לקראתן.
  • בחלקו השלישי והמסכם של המפגש, נגיע למיקסום "פוטנציאל ההתראיינות" שלך לקראת הראיון הספציפי אליו זומנת ולסיום, תקבל/י "ארגז כלים", טיפים יעילים ומותאמים אישית עבורך, לקראת הראיון המנצח שלך. משך המפגש כולו – כשעתיים.

שיטת הסוכרייה מוכיחה את עצמה והיא תביא לשיפור דרמתי ביכולת שלך להביא את עצמך לידי ביטוי באופן מקסימלי בראיון. 

מוזמן/ת לתיאום מפגש, הסוכרייה עלי 🙂 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin

*** האמור באתר שלפניך, אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.

עו"ד רוני אידל

בעלת תואר LL.B במשפטים (בהצטיינות), תואר B.A במדעי ההתנהגות ופסיכולוגיה (בהצטיינות), תואר שני במנהל עסקים (M.B.A), אוניברסיטת בן גוריון בנגב. בעלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני, המקנה ערך רב בהבנת הזכויות הסוציאליות המגיעות לעובד וחובותיו של המעסיק כלפיו. "חשבת שכר בכירה", מוסמכת מטעם לשכת רואי החשבון בישראל. מאמנת עסקית ואישית - איגוד המאמנים הישראלי.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך